Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij

Najskuteczniejsze metody Dezynfekcji

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) – postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów. Wyróżniamy trzy wiodące metody dezynfekcji – fizyczna, chemiczna oraz najskuteczniejsza – fizyczno-chemiczna. Usuwamy drobnoustroje, mikroorganizmy oraz niewielkie cząstki zakaźne z 99,9% powodzeniem!

Fizyczne metody to poddanie dezynfekowane obiekty czy przedmioty wysokiej temperaturze lub promieniowaniu. Metody chemiczne to rozpylanie środków biobójczych różnego rodzaju, w zależności od skażenia.

Fizyczno-chemiczne metody to rozpylanie preparatów o podwyższonej temperaturze. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda dezynfekcji, stosowana przede wszystkim w dużych przestrzeniach. Pracujemy tylko i wyłącznie w oparciu o najlepsze środki dostępne na rynku. Każdorazowo udostępniamy klientowi specyfikację użytych specyfików.